Czym jest telefonia stacjonarna, domofony i wideofony ?

MIW s.c. specjalizuje się również w instalacji, modernizacji oraz konserwacji sieci telefonii stacjonarnej oraz systemów domofonowych. Aby sprostać trudnym wymaganiom, sięgamy po najnowocześniejszą technologię, zarówno polskich jak i światowych producentów. Posiadamy w tej dziedzinie wieloletnie doświadczenie, a także przy wykonywanych przez nas pracach, dbamy o najdrobniejszy szczegół techniczny jak i estetyczny.

W tym zakresie oferujemy:


Sieci telefonii stacjonarnej – centrale telefoniczne

Centrala telefoniczna / Centrala abonencka (ang. private branch exchange) – centrala telefoniczna będąca własnością danego użytkownika oraz przez niego oczywiście w pełni zarządzaną, zazwyczaj przedsiębiorstwo lub instytucja, która tworzy sieć telefoniczną danego przedsiębiorstwa i połączona jest w większości przypadków kilkoma liniami z centralą operatora telekomunikacyjnego. Centrala umożliwia wstrzymanie w sieci telefonicznej wewnętrznych rozmów pracowników, a jednocześnie obsługę normalnego ruchu telefonicznego, chociażby połączeń wychodzących czy przychodzących.

Owe instalacje używane są zazwyczaj w przedsiębiorstwach zatrudniających większą liczbę osób, gdzie spora większość rozmów telefonicznych to rozmowy wewnętrzne między pracownikami. Zastosowanie centrali pozwala znacznie zredukować koszty dzięki limitowaniu liczby linii telefonicznych.

Możliwe jest zaprojektowanie sieci za pomocą szerokopasmowych łącz internetowychDomofony i wideofony

Domofony stały się standardowym wyposażeniem budynków, zamontowane w drzwiach wejściowych lub furtce sprawiają, że możemy usłyszeć i zobaczyć osobę, którą wpuszczamy do domu. Domofon pierwotnie miał służyć jako komunikator z osobami znajdującymi się na zewnątrz budynku, staje się natomiast urządzeniem mającym wiele innych, rozbudowanych i ułatwiających życie funkcji. Oprócz wygody otwierania furtki czy drzwi wejściowych posiada również szyfrowy zamek pozwalający na otwieranie drzwi bez użycia klucza za pomocą kodu dostępu.

Na rynku dostępne są dwa modele domofonów – analogowe oraz cyfrowe. Zaletą instalacji analogowej jest relatywnie niski koszt, lecz ze względu na dużą ilość kabli – komfort użytkowania jest niski. Możliwa jest przerwa w działaniu instalacji, np. gdy słuchawka jest źle odłożona, dlatego większość ludzi decyduje się na technologię cyfrową. Składa się on z centrali i mikrofonów wyposażonych w dekodery, na których wystukiwany jest kod dostępu otwierających furtkę lub drzwi.

Istnieje możliwość zamontowania domofonu z dołączoną kamerą, a nawet z funkcją, która pozwoli widzieć w nocy.

Gwarancja zadowolenia

Projekty realizujemy w oparciu o podzespoły cenionych na całym świecie producentów. Główny nacisk kładziemy na jakość oraz precyzję wykonania tworzonych systemów.

 

WSPARCIE TECHNICZNE

Po zakończeniu prac pozostajemy cały czas do Twojej dyspozycji. Tym samym zapewniamy pełną obsługę i gwarantujemy bezpieczeństwo w każdej sytuacji.

 

Rzetelna Firma MiW s.c.