Czym są systemy kontroli dostępu ?

Kontrola dostępu jest systemem uniemożliwiającym dostęp do pomieszczeń osobom nieuprawnionym. Montowana głównie na drzwiach, bramach wjazdowych, szlabanach oraz innych urządzeniach regulujących wejścia i wyjścia do danego obszaru np. na stadionie. Kontrolą dostępu zarządza komputer. Przy drzwiach, bramach itp. Montuje się czytniki. Osoby uprawnione do wejścia posiadają karty magnetyczne, których zbliżenie do czytnika powoduje zwolnienie zamków, czy podobnych mechanizmów innych urządzeń umożliwiając wejście do pomieszczenia lub obszaru. Czytniki kontroli dostępu mogą rozpoznawać osobę uprawnioną także po liniach papilarnych lub siatkówce oka.

System kontroli dostępu po odpowiednim oprogramowaniu może służyć również do kontroli czasu pracy. Preferujemy Polski System Roger jako bardzo solidny, trwały i bezawaryjny, w całości produkowany w Polsce – bardzo prosty w obsłudze. Wszystkie te systemy mogą współpracować z bramkami kontrolnymi różnych rodzajów.

Bramki obrotowe

Bramki obrotowe, to kolejny element kontroli dostępu. To urządzenia pomagające sterować przepustowością przejścia osobowego z wykorzystaniem urządzenia. Do określenia przepustowości przejścia na obiekcie, wykorzystuje się przybliżone wskaźniki przepustowości, obliczone metodami statystycznymi. Znajdują zastosowanie we wszelkiego rodzaju instytucjach, biurach, zakładach pracy, obiektach sportowych czy lotniskach.

Obudowa takiego urządzenia wykonana jest ze stali, a sam dostęp do wnętrza bramki jest zabezpieczony. Cała konstrukcja jest solidnie montowana do podłoża. Podstawą odblokowania mechanizmu jest otrzymanie sygnału sterującego z urządzenia zewnętrznego. Po odblokowaniu mechanizmu, należy przejść przez bramkę poprzez pchnięcie ramienia bramki, która umiejscowiona jest w pozycji poziomej w kierunku sygnalizowanego przejścia.

Bramowe wykrywacze metali

Bramowe wykrywacze metali stanowią obowiązujący standard punktu kontroli osób i pasażerów w świetle aktualnych zagrożeń terrorystycznych. Są to urządzenia zaawansowane technicznie, dzięki temu cechują się wysoką skutecznością. Powoduje to, iż znajdują swoje zastosowanie w obiektach o najwyższych wymaganiach. Znajdują swoje zastosowanie w instytucjach, takich jak: budynki użyteczności publicznej, obiekty przemysłowe i handlowe, dyskoteki, kasyna, kluby nocne itd.

Główną część naszego asortymentu stanowią detektory bramowe, które można podzielić na dwie podgrupy: detektory metalu – kolumnowe i detektory metalu – panelowe. Pozostałe to detektory ręczne oraz detektory stosowane w kabinach z drzwiami obrotowymi.

Wielofunkcyjny system blokowania

Jedną z mocnych stron ZEUS Keyless jest możliwość szerokiej integracji systemu kontroli dostępu. Zamki elektryczne wyposażone w skaner ścienny są idealnym rozwiązaniem zabezpieczającym przed nieautoryzowanym dostępem do danej strefy. Dopiero po pozytywnej weryfikacji i zatwierdzeniu przez radiowy moduł bezpieczeństwa, odpowiedni sygnał jest wysyłany do zamka, który umożliwia przejście.

Gwarancja zadowolenia

Projekty realizujemy w oparciu o podzespoły cenionych na całym świecie producentów. Główny nacisk kładziemy na jakość oraz precyzję wykonania tworzonych systemów.

 

WSPARCIE TECHNICZNE

Po zakończeniu prac pozostajemy cały czas do Twojej dyspozycji. Tym samym zapewniamy pełną obsługę i gwarantujemy bezpieczeństwo w każdej sytuacji.

 

Rzetelna Firma MiW s.c.